Ogłoszenia parafialne (21.07.2019)

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przewiduje:
    - w poniedziałek - 22. lipca - Święto Św. Marii Magdaleny, Odpust w Zakrzewie - Suma odpustowa w tamtejszym kościele parafialnym o godz. 18:00, Ks. Dziekan zaprasza do wspólnotowego świętowania;
    - we wtorek - 23. lipca - Św. Brygidy, Zakonnicy - Patronki Europy;
    - w środę - 24. lipca - wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy;
    - w czwartek - 25 lipca - Święto Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa;
    - w piątek - 26. lipca - wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy XX. Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, w którym w sposób szczególny modlimy się w intencji kierowców - właścicieli pojazdów mechanicznych. Na zakończenie tego tygodnia - w przyszłą niedzielę 28. lipca - po wszystkich Mszach Św. sprawowanych w naszej parafialnej świątyni pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i ich właścicieli. Jak co roku przy tej okazji będzie przeprowadzona akcja „1 GROSZ ZA 1 BEZPIECZNIE PRZEJECHANY KILOMETR”, a zebrane w ten sposób środki przeznaczymy na zakup pojazdów dla Polskich Misjonarzy. Za ofiarność w tym względzie już dzisiaj czcigodnym Wiernym serdecznie dziękujemy!
  3. Członków Maryjnego Apostolatu Cudownego Medalika zapraszamy na Eucharystię w sobotę o godz. 07:30.
  4. Przypominamy o planowanym malowaniu naszego kościoła. Jesteśmy na etapie zbierania środków na to przedsięwzięcie. Wpłaty zwyczajowo można realizować bezpośrednio u ks. proboszcza lub poprzez konto budowlane parafii w złotowskim SBL-u: 66 8941 0006 0014 7457 2000 0010, z dopiskiem w tytule wpłaty „MALOWANIE KOŚCIOŁA”. Za zrozumienie potrzeby ofiary w tym względzie serdecznie dziękujemy!
  5. Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego” proponuje m.in. następujące artykuły: „Zdążyć przed kapłańskim kryzysem”; „Rachunek sumienia kierowców”; „Pomocnicy Św. Szarbela”. „O umiarze i zaniechaniu wojny ideologicznej”. W strefie dobrego smaku znajdziemy przepis na „Marokańską zupę harira”. Polecamy wakacyjną lekturę katolickiej prasy.
  6. Wszystkim urlopowiczom i korzystającym z wakacyjnej przerwy życzymy udanego wypoczynku i duchowo-fizycznej odnowy sił! Szczęść Boże!
  7. Kronika Żałobna - w minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Edmunda Kujawę lat 79, z ul. Zamkowej i śp. Helenę Seefeld lat 84, z ul. Jastrowskiej. Uczestnikom żałobnych uroczystości w imieniu osieroconej rodziny naturalnej i parafialnej serdecznie dziękujemy za modlitewną obecność! Msza św. w miesiąc po pogrzebie - od jego uczestników - w intencji zmarłych: śp. Edmunda i śp. Heleny odbędzie się w naszej parafialnej świątyni w sobotę 17.08.`2019 o godz. 17:30. W ubiegły piątek do domu Pana odszedł śp. Kazimierz Adamczyk lat 56, z ul. Kwiatowej. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w jutrzejszy poniedziałek od godz. 13:15 (różaniec)... Rodzinę polecamy życzliwej modlitwie wiernych, a w intencji śp. Heleny, śp. Edmunda i śp. Kazimierza oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...