Ogłoszenia parafialne (15.09.2019)

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przewiduje:
    - w poniedziałek wspomnienie Śww. Korneliusza Papieża i Cypriana Bpa i Męczennika;
    - w środę Święto Św. Stanisława Kostki Zakonnika, Patrona Polski;
    - w piątek wspomnienie świętych męczenników koerańskich Andrzeja Kim Taegon Kapłana, Pawła CHong Hasang i Towarzyszy;
    - w sobotę Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. W trzecim tygodniu września przeżywamy też Kwartalne dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Pracowników szeroko pojętych mediów oraz uczących się i nauczających polecamy w bieżącym tygodniu życzliwej modlitwie wiernych.
  3. W dzisiejszą niedzielę kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas siódmych odbierają w zakrystii swoje dzienniczki.
  4. Wspólnotę Kręgu Biblijnego i nowych chętnych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 16 września. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 17:30.
  5. Próby do sakramentu bierzmowania będą od jutrzejszego poniedziałku do środy. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 17:30 W czwartek od godz. 16:00 w kościele, spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin. Natomiast w piątek podczas Eucharystii sprawowanej o godz. 17:30 Ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli naszej młodzieży Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej.
  6. W dniach 20-22 września odbędzie się IX edycja Projektu Kostka - Święta Młodych. Zapraszamy szczególnie młodzież. Więcej informacji na plakacie.
  7. Ogłaszamy wyjazd pielgrzymkowy do Medjugorie i na Bałkany w przyszłym roku w terminie 22-29 sierpnia `2020. Szczegółowe informacje znajdziemy na tablicach informacyjnych i na stronie internetowej naszej parafii. Przypominamy również o tegorocznej pielgrzymce do Częstochowy → 24-25 października`2019. Zgłaszamy się do duszpasterzy.
  8. Ku zapowiedzi rzeczy przyszłych: Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 15:00 na skrzyżowaniu ulic: Wielatowskiej z Jastrowską.
  9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary – cykl 10 cotygodniowych spotkań, mających na celu pogłębienie swojego życia duchowego. Pierwsze z nich odbędzie się 26 września po Mszy św. wieczornej na salkach przy plebanii parafii Księży Misjonarzy. Szczegóły na plakacie.
  10. Naszym Dobrodziejom wdzięcznym „BÓG ZAPŁAĆ” dziękujemy za duchowo-materialne wsparcie. Właścicielom zaprzyjaźnionej cukierni oraz Firmie FIEDY-TRANS dziękujemy za życzliwość okazaną parafii! Ofiarności wiernych polecamy sprawę malowania naszej parafialnej świątyni /złotowski SBL: 66 8941 0006 0014 7457 2000 0010, z dopiskiem w tytule wpłaty „MALOWANIE KOŚCIOŁA”/.
  11. Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego” proponuje m.in.: „Dr Błeńska leczy choroby i dusze”; „Celibat i głębia miłości”; „17 września 1939 r. - cios w plecy”; „Na cały głos media czyli władza”; „Polityka - film ani poważny, ani mądry”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
  12. KRONIKA ŻAŁOBNA - W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafialnej wspólnoty śp. Zbigniewa Joncel lat 48 z ul. A. Dorsza i Ks. Stanisława Grudnia, lat 79 z ul. Jastrowskiej. „Bóg zapłać” za uczestnictwo w pogrzebach! Msza Św. w miesiąc po pogrzebie ofiarowana przez jego uczestników w intencji śp. Zbigniewa zostanie odprawiona w środę 09 października o godz. 17:30, a w intencji śp. Ks. Stanisława w poniedziałek 14 października o godz. 17:30. W intencji śp. Ks. Stanisława i śp. Zbigniewa oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...