Ogłoszenia parafialne (19.05.2019)

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św. Podczas Eucharystii sprawowanej o godz. 10:00 18-cioro dzieci: 9 dziewczynek i 9 chłopców - po raz pierwszy przystąpi do stołu eucharystycznego. Życząc im zażyłej przyjaźni z Panem Jezusem módlmy się dzisiaj w sposób szczególny w intencji tych dzieci i ich rodzin.
  2. Na nabożeństwo majowe z rozdaniem dzieciom pierwszo-komunijnym pamiątek z ich uroczyystości zapraszamy wyjątkowo pół godziny wcześniej - o godz. 16:00.
  3. Po Mszy Św. sprawowanej dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej.
  4. Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej swoją uroczystość rocznicową przeżywać będą w przyszłą niedzielę 26 maja na Mszy Świętej o godz. 15:00. Próba przed rocznicą odbędzie się w najbliższą środę 22 maja po Mszy Św. wieczornej o godz. 17:30. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców będzie w sobotę 25 maja o godz. 16:00.
  5. Nabożeństwo majowe w niedziele odprawiamy o godz. 16:30, a w dni powszednie o godz. 17:00. Do wspólnotowego chwalenia Maryi śpiewem wezwań Litanii Loretańskiej czcigodnych wiernych serdecznie zapraszamy.
  6. W piątek przypadnie wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Będzie to dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
  7. Spotkanie grupy młodzieżowej "STUDNIA" odbędzie się w najbliższy piątek, 24 maja. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 17:30, a po niej spotkanie na plebanii.
  8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Bawarii są proszone o odbiór w zakrystii umów koniecznych do odesłania do organizatora wyjazdu - biura pielgrzymkowo-turystycznego ARCUS w Bydgoszczy.
  9. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Pola Lednickie 1 czerwca. Koszt 35 złotych. Zapisy w zakrystii u ks. Bartłomieja.
  10. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się kwesta do puszek na kościół w Gołańczy, w którym wybuchł pożar kilka dni po pożarze katedry Notre-Dame w Paryżu. Za zrozumienie potrzeby solidarności z pogorzelcami już dzisiaj serdecznie dziękujemy!
  11. Ofiarodawcom zakupu obrazu, Panu Prezesowi Jerzemu Ćwiszewskiemu serdecznie dziękujemy za życzliwość w związku z przywiezieniem wizerunku Św. Papieża Jana Pawła II do kaplicy naszego kościoła, a także Panom: Janowi Dunikowskiemu, Jerzemu Piątek i Jarosławowi Dudkowi oraz Firmie ALU-BUD dziękujemy za prace bezinteresownie wykonane na rzecz parafii! Specjalne podziękowania kierujemy do rodziców dzieci I-Komunijnych za troskę o przygotowanie dzieci i naszej parafialnej świątyni do tegorocznej uroczystości!
  12. W zakrystii można jeszcze nabyć płytę CD goszczącego w minioną niedzielę w naszej parafii kwartetu „Głosy Aniołów”. Na płycie jest nagranych 20 utworów. Cena płyty 20 zł.
  13. Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego” proponuje m.in. następujące artykuły: „Bóg dla każdego - Komunia dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną”; „Kościół ani prawicowy, ani lewicowy”; „Trudne życie seniora”; „O profanacji i obrazie uczuć religijnych”. W strefie dobrego smaku znajdziemy „Nowalijki - wiosna na tależu”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
  14. Kronika Żałobna - w ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Beata Ringwelska-Siwik lat 44 z Nowego Dworu. Uczestnikom żałobnej uroczystości w imieniu osieroconej rodziny naturalnej i parafialnej serdecznie dziękujemy za modlitewną obecność! Msza św. w miesiąc po pogrzebie - od jego uczestników - w intencji zmarłej śp. Beaty odbędzie się w naszej parafialnej świątyni we wtorek 18.06.`2019 o godz. 17:30. Natomiast w środę - 22.05. - o godz. 13:00 odbędzie się pogrzeb śp. Andrzeja Kuklińskiego z Nowego Dworu. W intencji śp. Beaty, śp. Andrzeja oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...