Ogłoszenia parafialne (17.03.2019)

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy o godz. 16:15, natomiast w piątek o godz. 16:30 dzieci będą miały swoją Drogę Krzyżowa, młodzież i dorosłych zapraszamy o godz. 17:00. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu!
  2. We wtorek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Na Eucharystię zapraszamy w tym dniu o godz. 07:30 i 17:30. Niech Św. Józef zjednuje nam u Boga te łaski, które do godziwego życia są najbardziej potrzebne.
  3. Dziękujemy za wsparcie w dniu dzisiejszym Misyjnego Dzieła Pomocy Ad gentes. Również za ofiary składane do makiety na dokończenie budowy szkoły w Czadzie i wypełnianie charytatywnych tytek! Niech m.in. te formy realizowania wielkopostnej jałmużny będą dla nas przyczynkiem do postrzegania naszej doczesności w kategoriach zasługiwania.
  4. Ku zapowiedzi rzeczy przyszłych: W niedzielę - 07 kwietnia o godz. 17:45 zapraszamy do naszej parafialnej świątyni na wykład internisty i kardiologa P. prof. Władysława Sinkiewicza z Bydgoszczy pt. Medyczne aspekty cierpienia i męki krzyżowej Jezusa. Natomiast tydzień później - w Niedzielę Palmową - 14 kwietnia 2014 roku - o godz. 17:45 również w naszej parafialnej świątyni odbędzie się organowy koncert pasyjny, którego wykonawcami będą artyści scen poznańskich. Już dzisiaj czcigodnych wiernych na te kulturalne wydarzenia serdecznie zapraszamy.
  5. Przypominamy o pielgrzymce na Bawarię w terminie 30.08.(piątek) - 04.09.(środa)`2019. Szczegółowe informacje i program znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii pod adresem: www.parafiapiotraipawlazlotow.org. Zgłoszenia prosimy kierować bezpośrednio do duszpasterzy bądź telefonicznie: (67) 265 12 14.
  6. Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego” poleca m.in. następujące artykuły: „Edukacja seksualna - tak, ale jaka?”; „Nauczyciel: człowiek z misją czy usługodawca”; „O wartości celibatu”; „Rita od medytacji”. W wkładce bydgoskiej: „Uśpiona czujność rodziców”, a w strefie dobrego smaku „Gulasz rybny brudet”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
  7. Dobrodziejom wspierającym dzieła prowadzone przez naszą parafialną wspólnotę za duchowo-materialne zaangażowanie dziękujemy wdzięcznym „Bóg zapłać”! Zamówiliśmy u artysty-malarza obraz Św. Jana Pawła II do kaplicy wielkości obrazu MB Nieustającej Pomocy, który ma być powieszony po drugiej stronie relikwiarium. Jeśli ktoś chciał by uczestniczyć w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia to można to uczynić bezpośrednio u duszpasterzy bądź poprzez konto budowlane. Za zrozumienie potrzeby uzupełnienia w naszej kaplicy poświęconej Św. Joannie Beretcie Molla, Bł. Anieli Salawie oraz właśnie Św. Janowi Pawłowi II brakującego wizerunku serdecznie dziękujemy! /SBL Złotów: 66 8941 0006 0014 7457 2000 0010 tytuł wpłaty: Obraz JPII/.
  8. Paniom: Dorocie Glinke, Annie Radowskiej i Magdalenie Sieja oraz Panom: Janowi Dunikowskiemu i Markowi Kokowskiemu dziękujemy za prace bezinteresownie wykonane na rzecz parafii, a Członkom Żywego Różańca za posprzątanie w minionym tygodniu kościoła.
  9. Bezpłatne badania mammograficzne refundowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Wszystkie Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które są chętne, a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy serdecznie zapraszamy. Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na Panie 19.03.`2019 przy Złotowskim Centrum Aktywności Społecznej Al. Piasta 26.