Ogłoszenia parafialne (05.05.2019)

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna. Niech Słowo Boga zawarte w Piśmie Św. będzie dla nas źródłem szukania sensu życia w miłości Boga i Bliźniego.
  2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy dzisiaj o godz. 16:30, w dni powszednie o godz. 17:00. Po Mszy Św. o godz. 17:00 w salce nad zakrystią rozpocznie się drugie spotkanie w ramach dekanalnego Kursu przedmałżeńskiego.
  3. W jutrzejszy poniedziałek przypada Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Natomiast w środę przeżyjemy Uroczystość Św. Stanisława Bpa. i M. - obok NMP i Św. Wojciecha - głównego Patrona Polski. Na Eucharystię zapraszamy w tym dniu o godz. 07:30 i 17:30.
  4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy w tym tygodniu na próby w poniedziałek i w środę. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym o godz. 17:00.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Prośmy o odwagę do dania Bogu twierdzącej odpowiedzi dla słyszących wewnętrzny głos zaproszenia do pracy w Kościele.
  6. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii kwartet wokalny z Tarnopola „Głosy Aniołów”. Goście wykonają przed każdą Mszą Św. dwa utwory, a w czasie liturgii zapewnią oprawę muzyczną. Po Mszy Św. będzie można nabyć płytę z utworami goszczących w naszej parafii wykonawców.
  7. P. Magdalena Sieja inicjuje powstanie scholi dla młodzieży i osób dorosłych. Chętnych chcących zasilić szeregi nowej grupy śpiewaczej działającej przy naszej parafii prosimy o kontakt telefoniczny z P. Magdaleną pod numerem kom. 724 136 085.
  8. W przyszłą środę - 08.05. na Mszę Św. o godz. 17:30 i bezpośrednio po niej na spotkanie organizacyjne z przedstawicielem Biura Pielgrzymkowo - Turystycznego ARCUS z Bydgoszczy zapraszamy uczestników tegorocznego wyjazdu na Bawarię. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 30.08. - 04.09.`2019. Szczegółowy plan znajdziemy na stronie internetowej parafii. Są jeszcze wolne miejsca. Wszystkich chętnych zapraszamy na środowe spotkanie.
  9. Ks. Kanonik Jan Guss - Kustosz kościoła w Czernicach i Ojciec duchowny naszego dekanatu zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 na odpust ku czci MB Fatimskiej. W tym roku w sposób szczególny kładziemy nacisk na ożywienie żywej modlitwy w sercach Członków Parafialnych Grup Żywego Różańca.
  10. Naszym Dobrodziejom dziękujemy za duchowo-materialne wsparcie! Panu Prezesowi Jackowi Fertikowskiemu i jego współpracownikom, Panu Piotrowi Gracz wdzięcznym „Bóg zapłać” dziękujemy za życzliwość okazaną naszej parafii! W przyszłą - drugą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczymy na cele inwestycyjne.
  11. W dniu 16.05.`2019 (czwartek) od godz. 13:00 w Ośrodku Medycyny Rodzinnej „Malwa” przy ul. Spichrzowej 42 w Złotowie odbędzie się badanie USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG Tarczycy, Nerek, Płuc, Stawów, USG Piersi oraz Echo Serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Dzień później - w piątek również w przychodni „Malwa” odbędą się badania kardiologiczne. Bliższe informacje osoby zainteresowane otrzymają w przychodni - nr tel. (67) 265 09 66.
  12. Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego” zawiera m.in. następujące artykuły: „Dlaczego potrzebna nam jest pobożność Maryjna?”; „Granice w życiu nastolatka”; „Dzięki Bogu jestem zakonnicą”; „Sri Lanka po zamachach”. Polecamy lekturę katolickiej prasy.