PARAFIA
Rzymsko-Katolicka

NA BIEŻĄCO!

statystyka

DANE KONTAKTOWE:
Tel: (067) 265 12 14
ul. Leśna 28
77-400 Złotów

P L A N    M S Z Y    Ś W.

Niedziele i Święta
8:00  10:30  12:00  15:00
17:00  19:00
20:30 (lipiec-sierpień)

Dni powszednie
7:30  17:30

A A A

Ogłoszenia parafialne (07.07.2019)

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przewiduje:
  - w poniedziałek Św. Jana z Dukli, Kapłana;
  - w czwartek Święto Św. Benedykta Opata, Patrona Europy;
  - w piątek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;
  - w sobotę wspomnienie Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 2. W przyszłą sobotę - 13.07. - o godz. 20:00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec z okapnikami.
 3. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych uroczystości odpustowych zarówno ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele filialnym w Zalesiu, jak i ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele parafialnym oraz wszystkim ich uczestnikom za uszanowanie Imienin naszej Parafii i jej kościołów dziękujemy wdzięcznym „Bóg zapłać”!
 4. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie i podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy chętne osoby na:
  - Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne - specjalność katechetyka,
  - 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne,
  - Roczne Podyplomowe Studia katechezy Przedszkolnej.
  Rozmowy rekrutacyjne odbędą się 12-13 września. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 9 września. Szczegóły na ten temat znajdziemy w gablocie informacyjnej.
 5. Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego” poleca m.in. następujące artykuły: „Bezdomne człowieczeństwo”; „Augustus Tolton - od bycia niewolnikiem do kapłaństwa”; „To nie jest klauzula sumienia”; „Rosja wraca do Europy”; „Kasia Nowak: nie jestem gorsza, jestem inna”. W strefie dobrego smaku znajdziemy przepis na „Burgery”. Zachęcamy do wakacyjnej lektury katolickiej prasy.
 6. Pani Teresie Nowak oraz wszystkim Dobrodziejom naszej parafii dziękujemy za troskę o jej duchowo-materialne potrzeby! W przyszłą drugą niedzielę miesiąca kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-gospodarcze. Za życzliwość i w tym względzie dziękujemy wdzięcznym „Bóg zapłać”!
 7. Przypominamy, że ostatnia niedzielna Eucharystia jest dzisiaj sprawowana o godz. 20:30. Nie ma Mszy św. o godz. 19:00. Zapraszamy.

Z ostatnich pięciu niedziel: