Ogłoszenia parafialne (12.05.2019)

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania wprowadzający nas w kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. W naszej wspólnocie gościmy kwartet „Głosy Aniołów”z Tarnopola. Po Mszach św. można nabywać płytę z utworami w wykonaniu naszych Gości.1. O godz. 11:00 Suma odpustowa ku czci MB Fatimskiej w kościele w Czernicach.
  2. Jutro przypada 102 rocznica Objawień fatimskich. Na Msze Św. zapraszamy do naszej parafialnej świątyni o godz. 07:30 i 17:30, natomiast na nabożeństwo fatimskie o godz. 20:00. Prosimy o przyniesienie świec z okapnikami.
  3. We wtorek przeżyjemy Święto Św. Macieja Apostoła, natomiast w czwartek Święto Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski. Naszemu byłemu wikariuszowi Ks. Maciejowi Kozłowskiemu życzymy obfitości łask Bożych i prosimy czcigodnych wiernych o imieninową modlitwę również w jego intencji.
  4. Wspólnotę Kręgu Biblijnego oraz nowych chętnych zapraszamy na spotkanie we wtorek, 14 maja. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym, potem Msza Święta i spotkanie w salce pod plebanią.
  5. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę, 18 maja, o godz. 12:00 w kościele.
  6. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 maja podczas Eucharystii sprawowanej o godz. 10:00, 19-cioro dzieci po raz pierwszy przyjmie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Nabożeństwo majowe o godz. 16:00. Zatem za tydzień Msza Św. o godz. 10:30 rozpocznie się pół godziny wcześniej.
  7. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym o godz. 17:00 Spowiedź dla dzieci i ich rodziców odbędzie się w sobotę 18 maja o godz. 10:00.
  8. Już dzisiaj zapowiadamy, że dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej swoją uroczystość rocznicową przeżywać będą w niedzielę 26 maja na Mszy Świętej o godz. 15:00 Próba przed rocznicą odbędzie się w środę 22 maja po Mszy Św. wieczornej o godz. 17:30. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców będzie w sobotę 25 maja o godz. 16:00.
  9. Spotkanie grupy młodzieżowej STUDNIA zostaje przełożone na piątek 24 maja, natomiast kandydaci do bierzmowania będą mieli spotkanie w piątek 31 maja.
  10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Bawarii są proszone o odbiór w zakrystii umów koniecznych do odesłania do biura pielgrzymkowo-turystycznego.
  11. Naszym Dobrodziejom wdzięcznym „Bóg zapłać” dziękujemy za pamięć o duchowo-materialnych potrzebach naszej parafii! Złotowskiemu MZUK-owi, Panu Janowi Dunikowskiemu oraz pielgrzymom do Kalisza i Lichenia dziękujemy za życzliwość okazaną parafii!
  12. Bieżący numer „Przewodnika Katolickiego” zawiera m.in.: „Franciszek w krzywym zwierciadle”; „Klerycy bez lukru”; „Krytyka Kościoła czy obrażanie”; „W podróży odkryliśmy rodzinę na nowo”. W strefie dobrego smaku: „Risotto ze szparagami”. Polecamy lekturę katolickiej prasy.
  13. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Pola Lednickie 1 czerwca. Koszt 35 złotych. Zapisy w zakrystii u ks. Bartłomieja.
  14. W dniu 16.05.`2019 (czwartek) od godz. 13:00 w Ośrodku Medycyny Rodzinnej „Malwa” przy ul. Spichrzowej 42 w Złotowie odbędzie się badanie USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG Tarczycy, Nerek, Płuc, Stawów, USG Piersi oraz Echo Serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Dzień później - w piątek również w przychodni „Malwa” odbędą się badania kardiologiczne. Bliższe informacje osoby zainteresowane otrzymają w przychodni - nr tel. (67) 265 09 66.
  15. Kronika Żałobna - w ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Barbara Komorowska lat 65 z ul. Witosa. Uczestnikom żałobnej uroczystości w imieniu osieroconej rodziny naturalnej i parafialnej serdecznie dziękujemy za modlitewną obecność! Msza św. w miesiąc po pogrzebie - od jego uczestników - w intencji zmarłej śp. Barbary odbędzie się w naszej parafialnej świątyni w sobotę 08.06.`2019 o godz. 07:30. W intencji śp. Barbary oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...