PARAFIA
Rzymsko-Katolicka

NA BIEŻĄCO!

statystyka

DANE KONTAKTOWE:
Tel: (067) 265 12 14
ul. Leśna 28
77-400 Złotów

P L A N    M S Z Y    Ś W.

Niedziele i Święta
8:00  10:30  12:00  15:00
17:00  19:00
20:30 (lipiec-sierpień)

Dni powszednie
7:30  17:30

A A A

Ogłoszenia parafialne (14.07.2019)

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  - w poniedziałek Św. Bonawenturę, Biskupa i Doktora Kościoła;
  - we wtorek NMP z Góry Karmel.
 2. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie i podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy chętne osoby na:
  - Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne - specjalność katechetyka,
  - 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne,
  - Roczne Podyplomowe Studia katechezy Przedszkolnej.
  Rozmowy rekrutacyjne odbędą się 12-13 września. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 9 września. Szczegóły na ten temat znajdziemy w gablocie informacyjnej.
 3. Ponieważ zaczynamy już konkretnie myśleć o malowaniu naszej parafialnej świątyni przed konsekracją kościoła, dlatego ogłaszamy dodatkową zbiórkę środków na ten cel. Wpłaty zwyczajowo można realizować bezpośrednio u ks. proboszcza lub poprzez konto budowlane parafii → SBL 66 8941 0006 0014 7457 2000 0010, z dopiskiem w tytule wpłaty „MALOWANIE KOŚCIOŁA”. Za zrozumienie potrzeby ofiary w tym względzie serdecznie dziękujemy! Niech to ostatnie wyzwanie przed poświęceniem budowanego z takim wysiłkiem i determinacją nowego kościoła na złotowskiej ziemi zjednoczy naszą wspólnotę wokół wznoszonego „Bogu na chwałę i ludziom ku pożytkowi” wspólnego dzieła!
 4. Członkom Żywego Różańca dziękujemy za posprzątanie kościoła, Firmie „Rajski Ogród” Pana Krzysztofa Wierzchowskiego oraz Panom: Andrzejowi i Patrykowi Pieprzakom za życzliwość okazaną parafii! Naszym Dobrodziejom wdzięcznym „Bóg zapłać” dziękujemy również za ofiary składane dzisiaj na kolektę inwestycyjną!
 5. W bieżącym numerze „Przewodnika Katolickiego” znajdziemy m.in. następujące artykuły: „Dlaczego księża odchodzą?”; „Putin u Franciszka: do trzech razy sztuka”; „Ks. Korniłowicz - patron wyczekiwany; „Wróżenie z europejskich puzzli”... W strefie dobrego smaku znajdziemy „Fasolkę szparagową”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
 6. Wszystkim naszym Wiernym wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzymy udanej kanikuły przeżywanej w radosnej atmosferze oraz w trwałej duchowej relacji z Bogiem i z Bliźnimi - SZCZĘŚĆ BOŻE!

Z ostatnich pięciu niedziel: