Ogłoszenia parafialne (21.04.2019)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Jutrzejszy Wielkanocny Poniedziałek przeżyjemy według niedzielnego porządku sprawowania Mszy św. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na uczelnie katolickie. Za wsparcie w tym względzie już dzisiaj serdecznie dziękujemy!
  2. W tym tygodniu ze względu na Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego w Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.
  3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą miały swój egzamin w najbliższy piątek, 26 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 17:30 w kościele.
  4. Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie będzie sprawowana w naszym kościele w najbliższy czwartek 25 kwietnia o godz. 17:30 . Przewodniczy ks. Antoni Zieliński.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Mszą Św. sprawowaną w tym dniu o godz. 17:00 rozpoczniemy również wiosenny kurs przedmałżeńskich dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie planują wstąpić w sakramentalny związek małżeński. Zapisy po Mszy Św. w salce nad zakrystią. Zapraszamy.
  6. Przypominamy, że organizujemy autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu oraz do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Pielgrzymka odbędzie się w środę 1 maja. Jeśli zgłosi się jeszcze 15 osób chętnych, to będziemy mogli pojechać dużym autokarem i koszty będą niższe. Osoby, które już się zapisały proszone są o wpłatę 90 złotych od osoby do ks. Bartłomieja, który też w zakrystii przyjmuje zgłoszenia.
  7. Dobrodziejom i Ofiarodawcom dziękujemy wdzięcznym „Bóg zapłać” za duchowo-materialne wsparcie dzieł prowadzonych przez naszą parafię! Paniom: Marioli Grabarczyk, Henryce Marek, Beacie Zielińskiej oraz Panu Markowi Kokowskiemu, Piotrowi Błąd, Mateuszowi Grabarczykowi dziękujemy za świąteczny wystrój kościoła! Pani Halinie Zięba wyrażamy wdzięczność za prowadzenie rozliczeń podatkowych parafii, a Panu Dariuszowi Podhaliczowi za moderowanie parafialnej strony internetowej! Ofiarodawcom kwiatów, Osobom przygotowującym tytki charytatywne, wspierającym wielkopostną jałmużną dzieło dokończenia budowy szkoły w Czadzie, Rodzinie Różańcowej za posprzątanie kościoła również serdecznie dziękujemy! Firmie Fiedy-Trans i Panu Janowi Dunikowskiemu za życzliwość okazaną parafii! Sołectwom: Zalesie i Pieczynek dziękujemy za piękne święconki przekazane dla plebanii! „Bóg zapłać” wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego: Zespołom śpiewaczym, SLO, Strażakom z zaleskiej OSP, przedstawicielom grup duszpasterskich oraz wszystkim Uczestniczącym!
  8. Świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego” oprócz bardzo wielu interesujących artykułów zawiera wkładkę 5 minut z Bogiem Modlitwa na każdy dzień miesiąca maja. Polecamy lekturę katolickiej prasy.
  9. Kronika Żałobna - w ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Edward Dywelski lat 65 z ul. Słonecznej. Uczestnikom żałobnej uroczystości w imieniu osieroconej rodziny naturalnej i parafialnej serdecznie dziękujemy za modlitewną obecność! Msza św. w miesiąc po pogrzebie - od jego uczestników - w intencji zmarłego śp. Edwarda odbędzie się w naszej parafialnej świątyni w środę 15.05.`2019 o godz. 17:30. W intencji śp. Edwarda oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...