PARAFIA
Rzymsko-Katolicka

NA BIEŻĄCO!

statystyka

DANE KONTAKTOWE:
Tel: (067) 265 12 14
ul. Leśna 28
77-400 Złotów

P L A N    M S Z Y    Ś W.

Niedziele i Święta
8:00  10:30  12:00  15:00
17:00  19:00
20:30 (lipiec-sierpień)

Dni powszednie
7:30  17:30

A A A

Ogłoszenia parafialne (23.06.2019)

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W bieżącym tygodniu w liturgii będziemy przeżywali:
  - w poniedziałek - 24.06. - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela;
  - w piątek - 28.06. - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych, możliwość zyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ: Najmilszy Jezu Któremu za miłość...
  - w sobotę - 29.06. - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła - Odpust parafialny.
 2. W jutrzejszą Uroczystość swoje patronalne święto obchodzi również Ks. Kanonik Jan Guss. Prosimy czcigodnych Wiernych o modlitwę w intencji dostojnego Solenizanta i wszystkich naszych Parafian, którzy noszą to imię.
 3. W piątkową Uroczystość przeżyjemy Odpust w kościele filialnym w Zalesiu. Sumie odpustowej o godz. 19:00 będzie przewodniczył Ks. Kanonik Jan Guss. Będzie to też zakończenie roku duszpasterskiego wspólnot Domowego Kościoła. Do dzielenia radości odpustowej wiernych ciążących do kościoła filialnego w Zalesiu wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę przeżyjemy parafialną Uroczystość odpustową. Msze Św. ku czci naszych Patronów Św. Apostołów Piotra i Pawła w naszej parafialnej świątyni będą sprawowane o godz.: 08:00; 10:00 i Suma Odpustowa o godz. 17:30. Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi Wiceoficjał Sądu Biskupiego w Bydgoszczy Ks. dr Mateusz Nowak. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej. Przy tej okazji w modlitwie pamiętajmy również o obchodzącym swoje imieniny naszym byłym wikariuszu Ks. Piotrze Olszanowskim. Jemu i jego imiennikom życzymy PLURIMOS ANNOS!
 5. Wdzięcznym „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Rolnikom i Działkowcom, Leśnikom i Myśliwym, Złotowskiemu SBL-owi wraz z Unimetalem oraz Rzemieślnikom za przygotowanie okolicznościowych ołtarzy, pocztom sztandarowym rzemieślników i grup duszpasterskich działających przy naszej parafii. Osobom noszącym Feretron Matki Bożej Fatimskiej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Dzieciom sypiącym kwiatki i ich Rodzicom, Dzieciom pierwszokomunijnym, Panom prowadzącym kapłanów i niosącym baldachim. Służbom porządkowym: Policji i naszej OSP Zalesie, Panu Organiście wraz z osobami śpiewającymi, a także naszym wiernym za obecność i zamanifestowanie w ten sposób i danie świadectwa swej wierze! Pani Henryce Marek za okazaną życzliwość!
 6. W nocy z niedzieli na poniedziałek grupa Służby Liturgicznej Ołtarza z naszej parafii wraz ze swoim opiekunem Ks. Bartłomiejem do spółki z parafią NMP Królowej Polski w Nakle n/N., wyjeżdżają na kilkudniowy wypoczynek. Na trasie wyjazdu odwiedzą Energylandię w Zatorze, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim, Wieliczkę, Kraków i Częstochowę. Życzymy wyjeżdżającym udanego kilkudniowego wypoczynku, a tym, którzy w różny sposób się do tego przyczynili serdecznie dziękujemy!
 7. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy dzisiaj o godz. 16:30, a w dni powszednie o godz. 17:00. Do czwartku trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna w ramach nabożeństwa o godz. 17:00.
 8. W aktualnym numerze „Przewodnika Katolickiego” znajdziemy m.in.: „Krajobraz po Sciclunie”; „Odwrócić falę kryzysu ojcostwa”; „Rodzice adopcyjni: bez Boga nie damy rady”; „Ojcostwa uczył się od Boga”; „Zanussi wielkim jest”. W strefie dobrego smaku: „Letnie smaki”.
 9. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. sprawowanej o godz. 12:00 uczestnictwem w parafialnym festynie - PARAFIADZIE - rozpoczynamy świętowanie corocznego Odpustu ku czci naszych Patronów Św. Apostołów Piotra i Pawła. Do licznego udziału w imprezie wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Nagrody główne to m.in. Rower Indiana ufundowany przez MEDIAEXPERT i wieloczynnościowy Robot kuchenny KASIA ufundowany przez P. Katarzynę i Jerzego Podmokły. Dochód przeznaczamy - jak co roku - na cele inwestycyjno-budowlane, tym razem na malowanie kościoła. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii --> www.parafiapiotraipawlazlotow.org

Z ostatnich pięciu niedziel: