Ogłoszenia parafialne (23.06.2019)

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W bieżącym tygodniu w liturgii będziemy przeżywali:
    - w poniedziałek - 24.06. - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela;
    - w piątek - 28.06. - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych, możliwość zyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ: Najmilszy Jezu Któremu za miłość...
    - w sobotę - 29.06. - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła - Odpust parafialny.
  2. W jutrzejszą Uroczystość swoje patronalne święto obchodzi również Ks. Kanonik Jan Guss. Prosimy czcigodnych Wiernych o modlitwę w intencji dostojnego Solenizanta i wszystkich naszych Parafian, którzy noszą to imię.
  3. W piątkową Uroczystość przeżyjemy Odpust w kościele filialnym w Zalesiu. Sumie odpustowej o godz. 19:00 będzie przewodniczył Ks. Kanonik Jan Guss. Będzie to też zakończenie roku duszpasterskiego wspólnot Domowego Kościoła. Do dzielenia radości odpustowej wiernych ciążących do kościoła filialnego w Zalesiu wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.
  4. W sobotę przeżyjemy parafialną Uroczystość odpustową. Msze Św. ku czci naszych Patronów Św. Apostołów Piotra i Pawła w naszej parafialnej świątyni będą sprawowane o godz.: 08:00; 10:00 i Suma Odpustowa o godz. 17:30. Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi Wiceoficjał Sądu Biskupiego w Bydgoszczy Ks. dr Mateusz Nowak. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej. Przy tej okazji w modlitwie pamiętajmy również o obchodzącym swoje imieniny naszym byłym wikariuszu Ks. Piotrze Olszanowskim. Jemu i jego imiennikom życzymy PLURIMOS ANNOS!
  5. Wdzięcznym „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Rolnikom i Działkowcom, Leśnikom i Myśliwym, Złotowskiemu SBL-owi wraz z Unimetalem oraz Rzemieślnikom za przygotowanie okolicznościowych ołtarzy, pocztom sztandarowym rzemieślników i grup duszpasterskich działających przy naszej parafii. Osobom noszącym Feretron Matki Bożej Fatimskiej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Dzieciom sypiącym kwiatki i ich Rodzicom, Dzieciom pierwszokomunijnym, Panom prowadzącym kapłanów i niosącym baldachim. Służbom porządkowym: Policji i naszej OSP Zalesie, Panu Organiście wraz z osobami śpiewającymi, a także naszym wiernym za obecność i zamanifestowanie w ten sposób i danie świadectwa swej wierze! Pani Henryce Marek za okazaną życzliwość!
  6. W nocy z niedzieli na poniedziałek grupa Służby Liturgicznej Ołtarza z naszej parafii wraz ze swoim opiekunem Ks. Bartłomiejem do spółki z parafią NMP Królowej Polski w Nakle n/N., wyjeżdżają na kilkudniowy wypoczynek. Na trasie wyjazdu odwiedzą Energylandię w Zatorze, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim, Wieliczkę, Kraków i Częstochowę. Życzymy wyjeżdżającym udanego kilkudniowego wypoczynku, a tym, którzy w różny sposób się do tego przyczynili serdecznie dziękujemy!
  7. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy dzisiaj o godz. 16:30, a w dni powszednie o godz. 17:00. Do czwartku trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna w ramach nabożeństwa o godz. 17:00.
  8. W aktualnym numerze „Przewodnika Katolickiego” znajdziemy m.in.: „Krajobraz po Sciclunie”; „Odwrócić falę kryzysu ojcostwa”; „Rodzice adopcyjni: bez Boga nie damy rady”; „Ojcostwa uczył się od Boga”; „Zanussi wielkim jest”. W strefie dobrego smaku: „Letnie smaki”.
  9. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. sprawowanej o godz. 12:00 uczestnictwem w parafialnym festynie - PARAFIADZIE - rozpoczynamy świętowanie corocznego Odpustu ku czci naszych Patronów Św. Apostołów Piotra i Pawła. Do licznego udziału w imprezie wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Nagrody główne to m.in. Rower Indiana ufundowany przez MEDIAEXPERT i wieloczynnościowy Robot kuchenny KASIA ufundowany przez P. Katarzynę i Jerzego Podmokły. Dochód przeznaczamy - jak co roku - na cele inwestycyjno-budowlane, tym razem na malowanie kościoła. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii --> www.parafiapiotraipawlazlotow.org