Ogłoszenia parafialne (28.04.2019)

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po Eucharystii o godz. 17:00 w salce nad zakrystią rozpocznie się w naszym dekanacie wiosenny kurs przedmałżeński.
  2. Jutro przypada Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  3. We wtorek będziemy obchodzili przeniesioną Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Na Msze Św. zapraszamy o godz.: 07:30 i 17:30.
  4. W środę wejdziemy w maryjny miesiąc maj. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które będziemy odprawiali o godz. 17:00. pół godziny przed wieczorną Mszą Św. Niech modlitwa wezwaniami Litanii Loretańskiej popłynie do Boga i zjednuje nam przychylność nieba.
  5. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Głównej Patronki Polski razem ze Św. Wojciechem i Św. Stanisławem ze Szczepanowa. W dniu tym Msze Św. według niedzielnego porządku z wyjątkiem ostatniej Eucharystii o godz. 19:00, której nie będzie. Do wspólnotowego uszanowania Maryi - Królowej Polski serdecznie zapraszamy.
  6. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W czwartek zapraszamy również na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 17:30 i potrwa do godz. 20:00.
  7. W tym miesiącu z racji na przypadającą w I Piątek Uroczystość NMP Królowej Polski chorych w domach z posługą duszpasterską odwiedzimy w drugi piątek maja, czyli 10.05. od godz. 08:00.
  8. W I Sobotę Niepokalane Serce Maryi uszanujemy podczas Mszy Św. sprawowanej w naszym kościele o godz. 07:30. Do wspólnotowej modlitwy wynagradzającej serdecznie zapraszamy przedstawicieli grup duszpasterskich naszej parafii.
  9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia proszone są o uzupełnienie danych i wpłatę 90 złotych w zakrystii u ks. Bartłomieja. Zbiórka w środę - 1 maja o godz. 7:15 przed plebanią, powrót w późnych godzinach wieczornych.
  10. W niedzielę 12 maja będziemy gościli w naszej parafii kwartet wokalny z Tarnopola na Ukrainie „Głosy Aniołów”. Artyści swoim śpiewem uświetnią liturgię każdej Mszy Św. Po Eucharystii będzie możliwość zakupienia płyt z utworami wykonywanymi przez Gości.
  11. Pani Dorocie Gklinke oraz Panom: Zdzisławowi Gołaszewskiemu, Krzysztofowi Kozakowi, Stanisławowi Bątkiewiczowi, Jerzemu Piątek, Janowi Dunikowskiemu dziękujemy za życzliwość okazaną parafii! Członkom Maryjnego Apostolatu Cudownego Medalika dziękujemy za posprzątanie kościoła!
  12. Lekturze wiernych polecamy aktualny numer „Przewodnika Katolickiego”, którego tematyka osnuta jest wokół Święta Miłosierdzia i pożaru paryskiej katedry Notre Dame. Natomiast w strefie dobrego smaku znajdziemy przepis na „Suszony schab”.
  13. W dniu 16.05.`2019 (czwartek) od godz. 13:00 w Ośrodku Medycyny Rodzinnej „Malwa” przy ul. Spichrzowej 42 w Złotowie odbędzie się badanie USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG Tarczycy, Nerek, Płuc, Stawów, USG Piersi oraz Echo Serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Dzień później - w piątek również w przychodni „Malwa” odbędą się badania kardiologiczne. Bliższe informacje osoby zainteresowane otrzymają w przychodni - nr tel. (67) 265 09 66.
  14. Kronika Żałobna - w ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Maria Różniak lat 76 z Nowin. Uczestnikom żałobnej uroczystości w imieniu osieroconej rodziny naturalnej i parafialnej serdecznie dziękujemy za modlitewną obecność! Msza św. w miesiąc po pogrzebie - od jego uczestników - w intencji zmarłej śp. Marii odbędzie się w naszej parafialnej świątyni w sobotę 25.05.`2019 o godz. 17:30. W intencji śp. Marii oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...