PARAFIA
Rzymsko-Katolicka

NA BIEŻĄCO!

statystyka

DANE KONTAKTOWE:
Tel: (067) 265 12 14
ul. Leśna 28
77-400 Złotów

P L A N    M S Z Y    Ś W.

Niedziele i Święta
8:00  10:30  12:00  15:00
17:00  19:00
20:30 (lipiec-sierpień)

Dni powszednie
7:30  17:30

A A A

Ogłoszenia parafialne (30.06.2019)

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W bieżącym tygodniu w liturgii wspominamy:
  - w środę święto Św. Tomasza Apostoła. Prosimy czcigodnych wiernych o modlitwę w intencji naszego byłego wikariusza Ks. Tomasza Wołoszynowskiego, który w tym dniu obchodzi swoje patronalne święto.
  - w sobotę przypadnie wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy.
 2. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Odwiedziny chorych Parafian w ich domach w piątek od godz. 08:00, spowiedź w tym dniu w kościele parafialnym od godz. 16:45, w kościele filialnym w Zalesiu od godz. 15:00, natomiast w kaplicy w Nowinach już w I. Czwartek od godz. 18:00. W I. Czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św. do godz. 19:00, a w I Sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi Eucharystią w intencji grup duszpasterskich działających przy naszej parafii i specjalnym nabożeństwem ku Jej czci o godz. 07:30. Serdecznie zapraszamy.
 3. Organizatorom i Sponsorom tegorocznej Parafiady, którą weszliśmy w radość przeżywania w dniu wczorajszym parafialnego Odpustu ku czci naszych Patronów Św. Apostołów Piotra i Pawła. Państwu Małaczkom i pomagającym im mieszkańcom Nowin, Państwu Gadeckim z Nowego Dworu, Grupie rekonstrukcyjnej COMBAT. Urzędowi Gminy i złotowskim: Unimetalowi i MZUK-owi! Ofiarodawcom fantów! Listę Sponsorów - jak co roku - umieścimy na stronie internetowej parafii. Zespołowi Bodo-Band i dziecięcej scholce pod kierownictwem naszego organisty P. Szymona! Wszystkim Uczestnikom za skorzystanie z zaproszenia i wsparcie w ten sposób funduszu inwestycyjnego naszej parafialnej świątyni! Dochód z tegorocznej imprezy wyniósł 7.427,51 - BÓG ZAPŁAĆ!
 4. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie i podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy chętne osoby na:
  - Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka,
  - 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne,
  - Roczne Podyplomowe Studia katechezy Przedszkolnej.
  Rozmowy rekrutacyjne odbędą się 12-13 września. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 9 września. Szczegóły znajdziemy w gablocie informacyjnej.
 5. Ks. Tadeusz Kaczmarek Proboszcz parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Swietłym w Obwodzie Kaliningradzkim przysłał podziękowanie za duchowo-materialne wsparcie podczas przeżywanej razem z nami Uroczystości Bożego Ciała. Wymiar materialny pobytu wśród nas to kwota 6.245 zł. + 50 Euro.
 6. Maryjnemu Apostolatowi Cudownego Medalika dziękujemy za posprzątanie kościoła, a Pani Krystynie Grabek oraz wszystkim naszym Dobrodziejom i Ofiarodawcom dziękujemy za życzliwość okazaną parafii!
 7. Bieżący numer „Przewodnika Katolickiego” proponuje m.in. następujące artykuły: „Kościół w czasach próby”; „Cud lubelski i łzy Madonny”; „Babcie w locie, czyli seniorzy dla dzieci”; „Jan Budziaszek o muzyce i o modlitwie”. Strefa dobrego smaku poleca „Domowe lody”. Zachęcamy do wakacyjnej lektury katolickiej prasy.
 8. Jeszcze dzisiaj o godz. 16:30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. „Bóg zapłać” za uczestnictwo w tych nabożeństwach przez cały mijający miesiąc, jak również w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała! Również dzisiaj po raz ostatni sprawujemy niedzielną Mszę Św. o godz. 19:00. Od przyszłej niedzieli - w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) - ostatnia niedzielna Msza Św. będzie sprawowana o godz. 20:30. Msze Św. niedzielne w miesiącach lipcu i sierpniu w kościele parafialnym p.w. Św. Piotra i Pawła Apostołów sprawujemy o godz.: 08:00; 10:30; 12:00; 15:00; 17:00 i 20:30. Zapraszamy.

Z ostatnich pięciu niedziel: