PARAFIA
Rzymsko-Katolicka

NA BIEŻĄCO!

statystyka

DANE KONTAKTOWE:
Tel: (067) 265 12 14
ul. Leśna 28
77-400 Złotów

P L A N    M S Z Y    Ś W.

Niedziele i Święta
8:00  10:30  12:00  15:00
17:00  19:00
20:30 (lipiec-sierpień)

Dni powszednie
7:30  17:30

A A AGrupy parafialne

Od początku istnienia parafii działa w niej wiele grup wspólnotowych. Ubogacają one liturgię w czasie nabożeństw i mszy świętych.


Apostolstwo Dobrej Śmierci. Wstępujący do Stowarzyszenia, poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać – dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia, oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć. Realizując powyższe cele, należący do Stowarzyszenia kierują często swe myśli ku wieczności, starają się wystrzegać grzechu by wzrastać w dobru, by w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia. Opiekunem grupy jest ks. Proboszcz.


Apostolstwo Rycerstwa Niepokalanej. Jest to ruch maryjno-apostolski, zainicjonwany przez o. Maksymiliama Marię Kolbe. Jego członkowie zawierzają swoje życie Niepokalanej, oddają się bezgranicznie Maryi, by pełnić Jej wolę i zabiegają o to, by Chrystus królował w ich sercu i w każdym sercu. Serdecznie zapraszamy!


Caritas. Członkowie (wolontariusze) tej grupy, która działa od samego początku powstania parafii, mają za zadanie rozpoznawać potrzeby i możliwości pomocy najuboższym. Mobilizują charytatywnie naszą wspólnotę parafialną oraz współpracują z diecejalną centralą Caritas, a także z innymi Caritas parafialnymi. Przede wszystkim jednak, organizują pomoc dla rodzin potrzebujących, zwłaszcza z okazji świąt Bożego Narodzenia. Opiekunem grupy jest ks. Proboszcz.

Jeśli chciałbyś także pomagać innym, lub sam potrzebujesz takiej pomocy zapraszamy do domu parafialnego w każdy pierwszy poniedziałek miesiaca o godz. 19:00.


Wspólnoty Domowego Kościoła. Gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Małżeństwa gromadzą się w imię Chrystusa – dla Niego i z miłości do Niego, aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy Nim w swoim życiu codziennym. Krąg tworzy 4–7 małżeństw, najlepiej z jednej parafii, pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła.Spotkanie odbywa się raz w miesiącu w mieszkaniach poszczególnych małżeństw i składa się z:

  • Dzielenia się życiem (dzielenie się wydarzeniami, radościami, troskami podczas symbolicznego posiłku);
  • Modlitwy: dzielenie się Ewangelią, tajemnica różańca;
  • Formacji: dzielenie się w atmosferze modlitwy realizacją zobowiązań, to znaczy osiągnięciami i trudnościami w rozwoju życia duchowego, omówienie nowego tematu.

W naszej parafii mamy 3 kręgi rodzin:

  • Św. Józefa (opiekun: ks. Proboszcz);
  • Św. Ojca Pio (opiekun: ks. Bartłomiej);
  • Św. Franciszka (opiekun: ks. Roman).

Wszystkie małżeństwa zainteresowane wstąpieniem do Wspólnoty Domowego Kościoła prosimy o kontakt z ks. Bartłomiejem.


Liturgiczna Służba Ołtarza. W naszej parafii Służbę Liturgiczną Ołtarza stanowi dwudziestu ministrantów i czterech lektorów w Złotowie oraz czterech w Zalesiu. W naszej parafii przy ołtarzu mamy także żeńską służbę liturgiczną - Rycerki. W Złotowie jest ich dziesięć, a w Nowinach dwie. Oprócz służenia w czasie mszy i nabożeństw męska i żeńska Służba Liturgiczna co roku chodzi z księdzem po kolędzie, a w miesiącach letnich za zarobione pieniądze wyjeżdża na wyjazd wakacyjny, połączony z modlitwą i wypoczynkiem. Dodatkowo, w czasie roku szkolnego, spotykamy się w każdą środę, by na sali gimnastycznej wspólnie pograć w piłkę, siatkówkę czy koszykówkę.

Opiekunem ministrantów jest ks. Bartłomiej Brzeziński.

Wszystkich chętnych chłopców powyżej 7 roku życia, a dziewczynki powyżej 9 roku życia, którzy chieliby wstąpić w nasze szeregi zapraszamy na zbiórki, któtych termin podawany jest w ogłoszeniach parafialnych. Kto chciałby wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii proszony jest o kontakt z ks. Opiekunem - najlepiej w niedzielę po Mszy Świętej.


Maryjne Apostolstwo Cudownego Medalika. Powstało w Polsce w roku 1980 z okazji 150-rocznicy objawień NMP św. Katarzynie Laboure’, a jego podstawowym charyzmatem jest Cudowny Medalik. Ma za zadanie pogłębiać kult Niepokalanej przez życie autentycznie chrześcijańskie; oddziaływać na ludzi zaniedbanych, obojętnych i zagrożonych religijnie, zwłaszcza znajdujących się u kresu życia, a także szerzyć braterską miłość likwidując przy tym obojętność, niechęć, niezgodę i napięcia wśród wszystkich ludzi.

Do Apostolatu należą: Bartosiak Maria, Glinkę Dorota, Grzywna Janina, Dropiewski Stefan, Ekman Zygmunt, Kloska Jadwiga, Kloska Renata, Kondas Anna, Nowak Joahim, Ringwelska-Nowak Teresa, Pańczyniak Beata, Pochowska Anna, Radowska Bernadeta, Zuper Zofia, Marek Henryka – tel. 606418722 . Opiekun grupy Ks. Proboszcz.

Wszystkich chętnych i sympatyków Zapraszamy każdego 27-go dnia m-ca, na spotkanie modlitewne i Mszę św.


Rada parafialna. Dzieli się na Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.

Skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej: Bianga Edward, Błąd Kazimierz, Błąd Piotr, Brzeziński Henryk, Dunikowski Jan, Ginda Halina, Goździejewski Ryszard, Grabek Krystyna, Kokowski Marek, Konopińska Krystyna, Krakowiak Edward, Radowska Anna, Zięba Zenon.

Skład Parafialnej Rady Ekonomicznej: Batko Marian, Birecki Andrzej, Ćwiszewski Jerzy, Drąg Roman, Fiedurek Mariusz, Goździejewska Genowefa, Hałasowski Tadeusz, Małaczek Stanisław, Pająk Krzysztof, Romejko Andrzej, Trela Kazimierz, Wójcik Zbigniew, Zięba Halina.


Rodzina Różańcowa. Jest wspólnotą modlitewną, której członkowie modlą się codziennie odmawiając różaniec. Składa się ona z tzw. "róż różańcowych", do których należy po 20 pań, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy "zmianie tajemnic". Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc. Opiekunem grupy jest ksiądz Roman.

Papieskie intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc styczeń:

  • Ogólna: O dobre przygotowanie się naszej rodziny parafialnej poprzez Misje święte do nawiedzenia Kopii Cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej ;
  • Misyjna: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.