P L A N M S Z Y Ś W.
Niedziele i Święta
8:00 10:30 12:00 15:00
18:00 (wrzesień-czerwiec)
20:30 (lipiec-sierpień)
Dni powszednie
7:30 17:30
Apostolstwo Dobrej Śmierci
Wstępujący do Stowarzyszenia, poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać – dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia, oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć. Realizując powyższe cele, należący do Stowarzyszenia kierują często swe myśli ku wieczności, starają się wystrzegać grzechu by wzrastać w dobru, by w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia. Wspólnota w Parafii zrzesza 39 osób.
Do Apostolstwa można należeć na trzech stopniach:
Przewodniczącym Wspólnoty jest p. Andrzej Birecki.
Opiekunem grupy jest Ks. Proboszcz Arkadiusz Kalinowski.
Apostolstwo Dobrej Śmierci spotyka się na swojej comiesięcznej Mszy Świętej w intencji Wspólnoty. Apostolstwo ofiarowuje także Msze Święte w intencji: grup duszpasterskich działających przy naszej Parafii (I sobota miesiąca), byłych i obecnych duszpasterzy, dusz czyśccowych. Chętni do włączenia się w szeregi Apostostwa Dobrej Śmierci proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem Arkadiuszem Kalinowskim.
Chór parafialny "Tu es Petrus"
Chór parafialny "Tu es Petrus" - "Ty jesteś Piotr" - powstał z inicjatywy Pana Organisty Szymona Kobierzyńskiego. Chór uświetnia swoim śpiewem wszystkie najważniejsze uroczystości i święta w Parafii, a także niektóre Msze Święte w ciągu roku.
Opiekunem grupy jest Pan Organista Szymon Kobierzyński.
Chór parafialny spotyka się w każdą środę, po Mszy Świętej o godz. 17:30 Spotkania w ciągu roku są w salce nad zakrystią, a w czasie zimowym w salce pod plebanią. Nowi chętni mogą zgłaszać się do p. Szymona Kobierzyńskiego po Mszach Świętych lub przyjść na próbę.
Wspólnoty Domowego Kościoła
Gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Małżeństwa gromadzą się w imię Chrystusa – dla Niego i z miłości do Niego, aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy Nim w swoim życiu codziennym. Krąg tworzy 4–7 małżeństw, najlepiej z jednej parafii, pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła.Spotkanie odbywa się raz w miesiącu w mieszkaniach poszczególnych małżeństw i składa się z:
W naszej parafii mamy 2 kręgi rodzin:
Wszystkie małżeństwa zainteresowane wstąpieniem do Wspólnoty Domowego Kościoła prosimy o kontakt z ks. Wikariuszem Patrykiem Stybą.
Grupa Trzeźwościowa "SOS Nowiny"
Trzeźwość jest nieocenionym darem dla siebie i bliźnich. Grupa jest wspólnotą osób uzależnionych, głównie od alkoholu, ale i innych używek. Pod przewodnictwem kapłana przeżywają Mszę Świętą formacyjną, a także spotaknie - mityng otwarty - dzieląc się trudnościami, doświadczeniami, wspierając siebie wzajemnie.
Opiekunem grupy jest ks. Proboszcz Arkadiusz Kalinowski.
Grupa Trzeźwościowa "SOS Nowiny" spotyka się w każdą II niedzielę miesiąca na Mszy Świętej o godz. 18:00 w kościele parafialanym w Złotowie, gdzie także gromadzą się wszystkie wspólnoty trzeźwościowe działające na terenie Złotowszczyzny. Po Mszy Świętej odbywa się spotkanie formacyjne.
Krąg Biblijny
W Kręgu Biblijnym to przede wszystkim „Nauczysz się rozpoznawać Oblicze Boga w słowach Boga”. Krąg Biblijny to miejsce gdzie „Czytający rośnie na skutek czytania Bożych Pism” (Grzegorz Wielki). Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie zaczynasz więcej wierzyć, początek gdzie przestajesz coś robić, początek gdzie zaczynasz robić lepiej, to początek gdzie zaczynasz robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Po przeanalizowaniu danego fragmentu w modlitwie pytasz się Ojca Niebieskiego, w co masz uwierzyć, co przestać robić, a co zacząć, co natomiast masz robić lepiej niż dotychczas. I wtedy dostajesz odpowiedz, bo Krąg Biblijny to miejsce gdzie On sam przychodzi do nas i zmienia „SŁOWO W CIAŁO” (2 Tm 3,16, J 1,1; 14). Studiując Słowo Boże zaczynamy „rosnąć” na Jego podobieństwo (J 3,3).
Opiekunem grupy jest ks. Wikariusz Patryk Styba.
Krąg Biblijny ma swoje spotkania w każdy II poniedziałek miesiąca po Mszy św. sprawowanej o godzinie 17:30. Wszyscy są zaproszeni do udziału w poznawaniu bogactwa Pisma Świętego.
Liturgiczna Służba Ołtarza
W naszej parafii Służbę Liturgiczną Ołtarza stanowi dziesięciu ministrantów i ośmiu lektorów w Złotowie. W naszej parafii przy ołtarzu mamy także żeńską służbę liturgiczną - Rycerki Niepokalanej. W Złotowie jest ich dwanaście, a w Nowinach jedna. Oprócz służenia w czasie Mszy Świętych i nabożeństw męska i żeńska Służba Liturgiczna co roku chodzi z księdzem po kolędzie, a w miesiącach letnich za zarobione pieniądze wyjeżdża na wyjazd wakacyjny, połączony z modlitwą i wypoczynkiem.
Opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Wikariusz Patryk Styba.
Wszystkich chętnych chłopców powyżej 7 roku życia, a dziewczynki powyżej 9 roku życia, którzy chcieliby wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii, prosimy o kontakt z ks. Wikariuszem Patrykiem - najlepiej w niedzielę po Mszy Świętej.
Maryjny Apostolat Cudownego Medalika
Powstał w Polsce w roku 1980 z okazji 150-rocznicy objawień NMP św. Katarzynie Laboure’, a jego podstawowym charyzmatem jest Cudowny Medalik. Ma za zadanie pogłębiać kult Niepokalanej przez życie autentycznie chrześcijańskie; oddziaływać na ludzi zaniedbanych, obojętnych i zagrożonych religijnie, zwłaszcza znajdujących się u kresu życia, a także szerzyć braterską miłość likwidując przy tym obojętność, niechęć, niezgodę i napięcia wśród wszystkich ludzi.
Do Apostolatu należą: Bartosiak Maria, Capała Maria, Dunikowski Jan, Dropiewski Stefan, Glinke Dorota, Grzywna Janina, Górecka Bernadeta, Kloska Jadwiga, Kloska Renata, Kondas Anna, Marek-Sikorska Henryka, Maruszczak Renata, Nowak Joachim, Ringwelska-Nowak Teresa, Pańczyniak Beata, Radowska Bernadetta, Walkowiak Marianna.
Przewodniczącą Wspólnoty jest p. Henryka Marek-Sikorska.
Opiekunem grupy jest Ks. Proboszcz Arkadiusz Kalinowski.
Wszystkich chętnych i sympatyków Zapraszamy każdego 27-go dnia m-ca, na spotkanie modlitewne i Mszę św. sprawowaną o godzinie 07:30.
Rada parafialna
Dzieli się na Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.
Skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej: Bianga Edward, Błąd Kazimierz, Błąd Piotr, Brzeziński Henryk, Dunikowski Jan, Ginda Halina, Grabek Krystyna, Kokowski Marek, Zięba Zenon.
Skład Parafialnej Rady Ekonomicznej: Batko Marian, Birecki Andrzej, Ćwiszewski Jerzy, Drąg Roman, Małaczek Stanisław, Pająk Krzysztof, Romejko Andrzej, Trela Kazimierz, Wójcik Zbigniew, Zięba Halina.
Rodzina Różańcowa
Jest wspólnotą modlitewną, której członkowie modlą się codziennie odmawiając różaniec. Składa się ona z tzw. "róż różańcowych", do których należy po 20 pań, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy "zmianie tajemnic". Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc. W naszej Parafii jest 5 Róż Różańcowych.
Przewodniczącą grupy jest p. Władysława Sypień.
Opiekunem grupy jest ks. Proboszcz Arkadiusz Kalinowski.
Rodzina Różańcowa spotyka się w I niedzielę miesiąca na różańcu o godz. 17:30 (W Wielkim Poście: podczas Gorzkich Żali o godz. 17:15), a potem gromadzi się na Mszy Świętej o godz. 18:00. Następnie spotyka się w kościele w salce "Rosarium" na wymianę tajemnic oraz w celach formacyjnych.
Papieska intencja modlitewna na miesiąc lipiec:
Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei, oraz za zmarłych z Rodziny Różańcowej prosząc dla nich o dar życia wiecznego.
Stowarzyszenie "Rycerstwo Niepokalanej"
Jest to ruch maryjny, zainicjonwany przez o. Maksymiliama Marię Kolbe. Jego członkowie zawierzają swoje życie Niepokalanej, oddają się bezgranicznie Maryi, by pełnić Jej wolę i zabiegają o to, by Chrystus królował w ich sercu i w każdym sercu. W naszej Parafii do Rycerstwa Niepokalanej należą dziewczyny, które będąc Rycerkami włączają się w posługę Liturgicznej Służby Ołtarza. W Złotowie jest ich dwanaście, a w Nowinach jedna. Ich charakterystycznym strojem jest jasnoniebieska peleryna z wyhaftowaną literą "M" i ciemnoniebieska spódniczka. Dziewczyny, które złożyły akt wsptąpienia do Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" na pelerynie noszą duży, srebrny "Cudowny medalik" zawieszony na rzemyku. Uroczyste włączenie do grona Rycerek dokonuje się 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny lub w niedzielę w pobliżu tej Uroczystości.
Opiekunem grupy jest ks. Wikariusz Patryk Styba.
Wszystkie dziewczynki powyżej 9 roku życia, które chciałyby wstąpić w szeregi Rycerek zapraszamy na zbiórki, któtych termin podawany jest w ogłoszeniach parafialnych. Nowe chętne dziewczynki proszone są o kontakt z ks. Wikariuszem Patrykiem - najlepiej w niedzielę po Mszy Świętej.
Zespół muzyczny "Tchnienie"
Zespół uświetnia swoją grą i śpiewem niedzielną Sumę Parafialną o godz. 10:30, a także inne Msze Święte i nabożeństwa. Zespół liczy 6 Pań, w tym dwie grające na gitarze.
Liderką zespołu jest p. Małgorzata Sieja.
Zespół "Tchnienie" ma swoje spotkania w ciągu tygodnia. Nowi chętni są proszeni o kontakt z p. Małgorzatą Sieja.